Aktualnie znajdujesz się na:

Informacje

Organizatorzy nielegalnego procederu gier hazardowych w rękach ABW

31 sierpnia 2021 r. funkcjonariusze ABW przy wsparciu funkcjonariuszy KAS zatrzymali trzech członków grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego procederu gier hazardowych. Grupa z tytułu przestępstwa osiągnęła zysk ponad 15 mln zł.

Funkcjonariusze ABW oraz KAS przeprowadzili szereg przeszukań, zarówno w miejscu zamieszkania podejrzanych jak i w miejscach prowadzenia przez nich działalności gospodarczej, w toku których zabezpieczono dokumentacje, dyski i nośniki pamięci, oraz zatrzymano środki pieniężne, na poczet grożącej kary.

Zatrzymanym prokurator postawił zarzut kierowania i działania w strukturach zorganizowanej grupy przestępczej oraz kilkaset zarzutów karno-skarbowych. Wobec wszystkich zatrzymanych sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Dotychczas w przedmiotowej sprawie ABW i KAS zatrzymały w sumie 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej. W tej chwili w areszcie przebywają łącznie 4 osoby.

Obecnie trwają intensywne czynności procesowe, sprawa jest rozwojowa.

Opcje strony

do góry