Aktualnie znajdujesz się na:

Informacje

Obywatel Gruzji deportowany

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dzięki współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymali, a następnie deportowali do kraju pochodzenia obywatela Gruzji Mamukę T. vel Abubakar T.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 8 lipca 2022 r. w związku z podejrzeniem, że może on prowadzić działalność terrorystyczną na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyznę zatrzymano na podstawie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu i zakazie wjazdu na teren strefy Schengen na okres 5 lat.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prowadząc działania z zakresu przeciwdziałania terroryzmowi, ustaliła, że Mamuka T. utrzymywał kontakty z osobami zaangażowanymi w aktywność terrorystyczną oraz sam mógł brać udział w konflikcie zbrojnym na rzecz tzw. Państwa Islamskiego.

Ponadto cudzoziemiec organizował nielegalną migrację osób pochodzenia arabskiego przez terytorium RP do Europy Zachodniej. Mężczyzna był również zaangażowany w działalność przestępczą, w tym przestępstwa narkotykowe i wymuszenia rozbójnicze.

Obywatel Gruzji został deportowany z Polski do kraju pochodzenia 22 lipca 2022 r.

Opcje strony

do góry