Aktualnie znajdujesz się na:

Informacje

ABW zatrzymało członka grupy przestępczej

27 stycznia 2021 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymali na terenie województwa pomorskiego kolejnego członka grupy przestępczej zajmującej się sprzedażą w latach 2017-2019 faktur dokumentujących fikcyjne transakcje handlowe.

Ustalono, że zatrzymany udzielił pomocy w wystawieniu nierzetelnych faktur na sprzedaż europalet na kwotę około 3,5 miliona złotych. W ten sposób doszło do uszczupleń należności skarbowych na kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

W stosunku do zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

W ramach przedmiotowego śledztwa zarzuty przedstawiono ponad 20 osobom, a łączna wartość strat Skarbu Państwa, powstała w wyniku działalności grupy, wynosi około 30 milionów złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Olsztynie Delegatury ABW w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Opcje strony

do góry